Serwis eTrasa.pl to internetowym poradnik, o charakterze społecznościowym, który wspomaga podróżujących po Polsce w planowaniu przebiegu podróży lub w jej trakcie. Dzięki naszemu pomysłowi wybierający się w podróż mają możliwość zaplanowania miejsc postoju na podstawie zgromadzonych informacji czy wyszukiwaniu miejsc wg wybranych oczekiwań. Ważną cechą portalu eTrasia.pl jest fakt, iż skupia się on na trasach pomiędzy miastami, a nie na miastach, przez które przebiegają. Problemy podróżujących spotykają bowiem głównie przy trasach, a nie w miastach, w których nietrudno znaleźć gastronomiczny lokal, kawiarnię czy atrakcję kulturalną. 

Założeniem projektu eTrasa.pl jest to, że będzie miał on charakter społecznościowy czyli wszyscy użytkownicy będą go tworzyć! Ciekawe miejsca, lokale, zabytki, miejsca widokowe itp. będą polecane przez samych użytkowników czyli przez WAS! 

Co tak naprawdę zrobiliśmy:
  1. Projekt graficzny (strona www, aplikacja android, aplikacja iOS)
  2. Przełożyliśmy pomysł Bastka na kod - głównie PHP :-) (nic na to nie poradzimy i się tego nie wstydzimy, że jesteśmy naprawdę kozakami jeżeli chodzi o #php)
  3. Integracja z API Google Maps - największym problemem było wyznaczenie tras na podstawie kilku punktów, które użytkownik będzie mógł sam modyfikować - niestety API Google daje możliwość wykorzystania maksymalnie 8-punktów drogi.
  4. Zaprogramowaliśmy natywną aplikację na urządzenia z systemem Android ( sprawdźcie sami etrasa w Play Store )
  5. back-end
  6. front-end

Technologie